• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • 15 лютого 2018 року у Городищенському дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) № 2 «Зірочка» пройшло тематично-родинне свято за мотивами Стрітентських обрядів,

15 лютого 2018 року у Городищенському дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) № 2 «Зірочка» пройшло тематично-родинне свято за мотивами Стрітентських обрядів,

2018-02-15

15 лютого 2018 року у Городищенському дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) № 2 «Зірочка» пройшло тематично-родинне свято за мотивами Стрітентських обрядів, метою якого було: викликати інтерес дошкільника до пізнання джерел народної мудрості та виховувати любов до українського народу, природи, народних звичаїв та обрядів.

Масниця – це старовинне добре і веселе слов’янське свято, вона має й інші назви: сирна седмиця, масляний тиждень, Колодій. По всій Україні здавна був поширений звичай «колодій»: розігрували «народження» та «поховання» дерев’яної ляльки – «колодки». Дослідники трактують це як трансформацію найдавнішого обряду виготовлення і знищення уособлення зими.

Перед майбутнім постом у масляний тиждень господині готували вдосталь найрізноманітніших смаколиків. Основою обрядовою стравою Масниці були вареники з сиром, млинці. Ними частувалися протягом усього тижня. Саме рум’яні млинці своєю круглою формою за часів язичництва, асоціювалися в людей із сонцем.

Дошкільнята нашого закладу (вихователі Пархоменко О.М., Гаврилей О.В.) теж мали змогу в цей день ознайомитися зі звичаями й обрядами українського народу, віршами, народними піснями й іграми а батьки мали змогу разом з дітьми обіграти звичаї, поводити хороводи. Окрім народних обрядів на святі проведено традиційні ігри: перетягування каната, перестрибування через замерзлі калюжі. Акордом свята був вихід Весни, її природної сили, краси яка перемогла Зиму. На кінець свята всі учасники частувалися смачною випічкою та млинцями.

Кiлькiсть переглядiв: 64

Коментарi