Рекомендації батькам з підготовки дітей до дитячого садка

· Зверніть увагу на домашній режим харчування та сну й потроху наближайте його до того режиму, що буде у дитячому садку.

· Поступово формуйте навички спілкування дитини з однолітками: гуляйте з ним на ділянці дитячого садка, залучайте до спільної діяльності з іншими дітьми.

· Привчайте малюка до самостійності й доступного для його віку самообслуговування.

· Розповідайте дитині, що таке дитячий садок, навіщо туди ходять діти, чому ви хочете, щоб вона туди пішла.

· Проходячи повз дитячий садок, з радістю нагадуйте дитині, як їй пощастило – восени вона зможе ходити сюди. Розповідайте рідним і знайомим у присутності малюка про свою удачу, кажіть, що пишаєтесь своєю дитиною, адже її прийняли до дитячого садка.

· Докладно розповідайте дитині про режим дитячого садка: що, як і в якій послідовності вона робитиме. Чим докладнішою буде ваша розповідь, і чим частіше ви будете її повторювати, тим спокійніше й впевненіше почуватиметься ваш малюк, коли піде у дошкільний заклад.

· Учіть дитину гратися. Психологи виявили чітку закономірність між розвитком предметної діяльності дитини та її звиканням до дитячого садка. Найлегше адаптуються малюки, які вміють довго, різноманітно й зосереджено діяти з іграшками. Уперше потрапивши до дитячого садка, вони відгукуються на пропозицію погратися, з інтересом досліджують нові іграшки. Дитина, яка вміє гратися, легко йде на контакт із будь-яким дорослим.

· Розробіть разом з дитиною нескладну систему прощальних знаків уваги, так їй буде легше відпустити вас.

· Пам’ятайте, що на звикання дитини до дитячого садка може знадобитися до півроку. Розраховуйте свої сили, можливості й плани.

· Переконайтеся, що вашій родині дитячий садок потрібен саме зараз. Будь-які ваші коливання дитина використовуватиме для того, щоб протистояти відвідуванню дитячого садка. Легше й швидше звикають діти, батьки яких не мають альтернативи дошкільному закладу.

· Чим з більшою кількістю дітей та дорослих, з якими дитина спілкуватиметься у дитячому садку, вона побудує стосунки, тим швидше вона звикне. Допоможіть їй у цьому. Познайомтеся з іншими батьками та дітьми. Відвідуйте разом з дитиною прогулянки у дитячому садку. Чим ближчими будуть ваші стосунки з вихователями, іншими батьками та їхніми дітьми, тим простіше буде звикати вашій дитині.

· У присутності дитини уникайте критичних зауважень на адресу дошкільного закладу і його працівників. Ніколи не лякайте дитину дитячим садком.

· Приблизно за тиждень до першого відвідування дитячого садка попередьте дитину про це, щоб вона спокійно очікувала майбутню подію.

Прийоми, що полегшують дитині ранкові прощання

· Навчіться прощатися з дитиною швидко. Не затягуйте розтавання. Інакше малюк відчує ваше занепокоєння і йому буде ще складніше заспокоїтися.

· Покладіть малюку до кишені якусь пам’ятну річ, що нагадуватиме про вас і про те, як сильно ви його любите.

· Ніколи не намагайтеся «вислизнути» від дитини не поміченими, якщо хочете, що вона довіряла вам.

· Вигадайте забавний ритуал прощання й строго дотримуйтеся його, наприклад завжди цілуйте дитину в щічку, а потім ніжно потріться носиками або що-небудь подібне.

· Не намагайтеся підкупити дитину, щоб вона залишилася у дитячому садку за нову іграшку.

· Чітко дайте зрозуміти, що хоч би які істерики вона влаштовувала, їй все одно доведеться іти до дитячого садка. Якщо ви хоч раз піддастеся дитині, надалі вам буде вже набагато складніше впоратися з її вередуваннями й слізьми.

ПАМ’ЯТКА

для батьків щодо підготовки

дитини до щеплення

Аби вакцинація дошкільника пройшла ефективно, його необхідно підготувати. Пропонуємо декілька простих правил, дотримання яких допоможе уникнути ускладнень.

Стежте за графіком щеплень своєї дитини. У дошкільному навчальному закладі повідомляють про проведення щеплення завчасно, це дає вам змогу належно підготувати дитину до процедури. Окрім того, в разі непередбачених ситуацій, припустімо, дитина травмувалася і є небезпека захворювання на правець, ви знатимете, чи отримала дитина профілактичне щеплення проти цієї недуги.

Звертайте увагу на реакцію організму дитини на продукти, ліки тощо. Інформація про можливі реакції дитини на процедури, вживання певних продуктів харчування, прийняття ліків тощо буде надзвичайно корисно для визначення протипоказань до щеплень, ефективної схеми вакцинації, рекомендації щодо харчування, вибору препаратів тощо.

• Здайте аналізи дитини. Запорукою правильності висновку лікаря про дозвіл на проведення чи відвід від вакцинації є результати лабораторного дослідження. Аналіз сечі дитини сприятиме якісному оцінюванню її стану здоров'я. Аналіз крові рекомендований, однак для дітей, які часто хворіють або мають обтяжений анамнез, аналіз крові є обов’язковим.

• Проінформуйте лікаря про всі особливості та проблеми здоров'я дитини. Необхідно розповісти лікарю, як дитина переносила попередні щеплення, чи не було раніше судом, виражених алергічних реакцій, хронічних захворювань. Не буде зайвим повідомити медичного працівника не лише про те, як дитина почувалася днями, де перебувала, а й про ваші спільні з дитиною плани на найближче майбутнє.

• Не погоджуйтеся на вакцинацію дитини, якщо:

- найближчим часом ви збираєтеся з ним у далеку подорож;

- у період епідемії грипу, окрім вакцинації проти грипу;

- під час прорізування зубів;

- безпосередньо перед вступом до дошкільного навчального закладу чи початком занять у школі.

• Зверніться до лікарів –спеціалістів, якщо дитина хворіє. Тяжкі захворювання дошкільника не є приводом для повної відмови від вакцинації. За неврологічних захворювань питання про проведення профілактичних щеплень вирішує невролог. У разі алергічного захворювання – алерголог. Зверніться до відповідного лікаря – спеціаліста, який надалі співпрацюватиме з педіатром з питань вакцинації. Залежно від захворювання лікарі відкоригують графік проведення щеплень дитині та рекомендують найбільш безпечні для вашої дитини вакцини.

• Дізнайтеся, який час найсприятливіший для вакцинації вашої дитини. Щеплення рекомендовано проводити після клінічного і лабораторного обстеження дитини, найліпше в теплу пору року за низького рівня захворюваності та респіраторні інфекції – влітку або протягом вересня – жовтня. До того ж процедуру ліпше проводити на початку тижня і в першій половині дня для забезпечення медичного спостереження за дитиною після вакцинації.

• Не вводьте у раціон дитини нові продукти. Намагайтеся не вводити нові для дитини продукти харчування за декілька днів до щеплення. Перед проведенням вакцинації не слід давати дитині продукти, які можуть спричинити алергію, адже в цьому разі складно буде визначити, що саме призвело до алергічної реакції.

• Контролюйте об’єм харчування. Дитина переносить щеплення легше, якщо їх шлунок не перенавантажений. За день до щеплення, у день проведення процедури і наступного дня після вакцинації намагайтеся не перегодувати дитину, подавайте їжу, що легко засвоюється. У день щеплення не годуйте дитину мінімум за годину до процедури та 2-3 години після вакцинації.

• Скасуйте прийом вітаміну D. Якщо за призначенням лікаря дошкільник приймає препарати вітаміну D, то за 2-3 дні до запланованого щеплення їх прийом слід припинити, а відновити можна не раніше ніж через 5 діб. Вітамін D, то за 2-3 дні до запланованого щеплення їх прийом слід припинити, а відновити можна не раніше ніж через 5 діб. Вітамін D регулює обмін кальцію в організмі, а порушення обміну кальцію може спричинити алергічну реакцію.

• Перевірте роботу шлунково-кишкового тракту дошкільника. Якщо впродовж доби перед щепленням у дитини не було випорожнення, робити щеплення не бажано.

• Виміряйте температуру тіла дошкільника. Температура тіла дитини тривалий час до вакцинації і безпосередньо в день її проведення має бути нормальною або триматися у звичайному для дошкільника діапазоні, без різких амплітуд. Нормальна температура тіла дитини +36,6С, проте у дітей віком до трьох років може бути вищою через інтенсивність теплообміну дитячого організму.

• Спостерігайте за самопочуттям дитини. На момент вакцинації дитина має бути здоровою. Навіть якщо температура тіла дитини нормальна, але є слабкі симптоми захворювання (кашель, нежить, млявість) або в попередні 1-2 дні була небезпека інфікування (контакт із хворими, відвідування поліклініки), то щеплення робити не можна. Порадьтесь з педіатром щодо від термінування проведення процедури.

• Проконсультуйтеся з лікарем. Перед кожною вакцинацією дитину має оглянути лікар, який вирішує, чи можна робити щеплення саме сьогодні. У разі відводу від вакцинації потурбуйтеся про можливість її проведення у визначений для кожної вакцини термін, адже вироблення імунної відповіді на щеплення має відбуватися своєчасно.

ЗАХОДИ

щодо здійснення профілактики гострих

кишкових інфекційних захворювань в

Городищенському ДНЗ № 2 «Зірочка»

Медичній сестрі:

1. Здійснювати контроль за дотриманням санітарно-протиепідеміч­ного режиму в дошкільному навчальному закладі. Повсякденно.

2. Перевіряти персонал харчоблоку на наявність гнійничкових захворювань і негайно відчужувати від роботи того, хто захворів. Щоденно.

3. Проводити заняття з технічним персоналом за програмою сані­тарного мінімуму. Щомісяця.

4. Здійснювати контроль за якістю харчових продуктів, що над­ходять з бази, закладкою продуктів, виходом і якістю страв, техно­логією приготування страв, відбором добових проб з готових страв. Постійно.

Завідувачу господарства:

1. Суворо дотримувати санітарно-протиепідемічного режиму у коморі. Постійно.

2. Суворо стежити за сертифікацією харчових продуктів, умо­вами їх зберігання, реалізації, враховуючи термін і сумісництво. По­стійно.

3. Утримувати пакувальну тару у відповідному стані. Постійно.

4. Здійснювати бракераж сирої продукції. Постійно.

5. Вживати заходів щодо знешкодження комах та гризунів у при­міщеннях, отруйних рослин на території ДНЗ. Постійно.

6. Стежити за тим, щоб на території дошкільного навчального закладу не відбувався вигул собак та котів. Постійно.

7. Забезпечувати групи окремим непошкодженим столовим посу­дом, інвентарем для прибирання приміщень, спеціальним одягом тощо, місця для їх зберігання та маркування. Постійно.

8. Нести відповідальність за технічне оснащення та справність холодильне обладнання. Постійно.

Помічникам вихователів, технічним працівникам:

1.Суворо дотримувати санітарно-протиепідемічного режиму усіх приміщень дошкільного навчального закладу. Постійно.

2. Проводити прибирання приміщень вологим способом при відкритих вікнах чи фрамугах. Щоденно.

3. Проводити генеральне прибирання із застосуванням мийних засобів та засобів для дезінфекції. Щотижня.

4. Зберігати дезінфікуючі розчини у прохолодному місці, темній закритій посудині, в місцях, недоступних дітям. Постійно.

Педагогічним працівникам:

1. Проводити санітарно-просвітницьку роботу з родинами ви­хованців з питань профілактики гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь та холери. Постійно.

2. Більше уваги приділяти індивідуальному догляду за дітьми, вихованню у них культурно-гігієнічних навичок. Постійно.

3. Ізолювати дитину від колективу при перших ознаках захво­рювання, надати першу медичну допомогу та повідомити її батьків, адміністрацію ДНЗ. Терміново.

Кiлькiсть переглядiв: 359